Вареники з вишнею і тісто на сметані

Не зважаючи на простоту і класику страви без роздумів надам перевагу вареникам з вишеньками перед будь-яким тортом.

Вареники з вишнею

Кілька років тому випробувала для цих вареників нове тісто — на сметані і з того часу використовую його і для варенкиів з вишнями, сиром, чорницею і для пельменів, мантів тощо.

Тісто:
100 мл сметани
100 мл мінеральної води
1 яйце
дрібка солі
3-4 скл. борошна

близько півкілограма вишень без кісточок (в несезон — заморожені)
цукор

сметана для подачі

1. Змішати вінчиком сметану, яйце, воду і сіль. Додати борошно і замісити м’яке тісто. Залишити загорнуте в поліетилен тісто відпочити на півгодини.
2. Розкатати на припиленій борошном робочій поверхні тоненько тісто, вирізати склюнкою чи відповідною формочкою невеличкі кружальця-варенички (6-7 см в діаметрі).
3. В центр кожної варенички поставити кілька вишень (іноді роблю малесенькі варенички на  одну вишеньку, тоді варенички не більші за 4-5см), посипати дрібкою цукру і сформувати вареник, заліпивши протилежні краї кружальця.
4. В широкій каструлі закип’ятити воду, порціями відварити вареники (користуюся правилом: 4-5 вареників на літр води, тобто в трьох літрах окропу варю максимум 15 вареників).
Смачно гаряченькими зі свіжою сметаною. А от для нашого татка спогад з дитинства — холодні вареники з вишнями, які його бабуся після приготування розкладала охолоджуватися на столі.

Щодо тіста — рецепт з сімейного архіву так би мовити, правда мінеральна вода — це моя коректива 🙂 А взагалі нещодавно читала десь в інтернетрях, що в Україні традиційно готувати тісто для вареників на кисломолочних продуктах. Це тісто дуже м’яке та зручне у роботі, розкачується доволі тоненько, не злипається і не рветься під час варки.

Смачного!

Вареники з вишнею і тісто на сметані: 2 комментария

  1. Ну ви i молодець. Гурманство високоi проби.

Обсуждение закрыто.